Ceremonia pogrzebowa w Wielkiej Brytanii

Beata Branc-Gorgosz
Beata Branc-Gorgosz
15.8.2023

Wielka Brytania ma swoje własne unikalne zwyczaje pogrzebowe, które różnią się od innych kultur. W trakcie ceremonii pogrzebowej w Anglii, kluczową rolę odgrywa mistrz ceremonii pogrzebowej, który nadzoruje całe wydarzenie i zapewnia, że przebiega ono z szacunkiem i godnością.

Anglicy kładą duży nacisk na życie doczesne zmarłej osoby podczas ceremonii pogrzebowej. Skupiają się na wspomnieniach, dzieląc się historiami związanymi ze zmarłym, opowiadając o tym, kim był i czym się zajmował. Mistrz ceremonii pogrzebowej prowadzi te rozmowy, pomagając uczestnikom w oddawaniu hołdu i dzieleniu się osobistymi wspomnieniami.

Trumna, w której spoczywa ciało, często jest przyozdobiona obrazami lub symbolami związanych z zainteresowaniami zmarłej osoby. Może to być przykładowo obrazek przedstawiający hobby, które kochał lub miejsce, które było dla niego ważne. Mistrz ceremonii pogrzebowej może w swoim przemówieniu wspomnieć o tych symbolach i ich znaczeniu dla zmarłego, tworząc spersonalizowany i wyjątkowy moment pożegnania.

Jednym z interesujących elementów zwyczajów pogrzebowych w Anglii jest również kwestia ubioru żałobników. W przeciwieństwie do tradycji czarnego stroju, nie zawsze wymaga się od uczestników ceremonii noszenia czerni. Rodzina lub zmarły za życia często prosi o ubiór w kolorach podczas ostatniego pożegnania, szczególnie jeśli jest to ceremonia pogrzebowa dziecka. Ten wybór kolorowego stroju ma na celu celebrowanie życia i ukazanie radości, którą przyniosło zmarłemu.

Podsumowując, ceremonie pogrzebowe w Anglii mają swoje specyficzne cechy. Mistrz ceremonii pogrzebowej pełni kluczową rolę, zapewniając godne i szanujące pożegnanie. Wspominanie życia doczesnego zmarłej osoby oraz przyozdobienie trumny obrazami związanych z jej zainteresowaniami stanowią istotne elementy ceremonii. Dodatkowo, elastyczność w kwestii ubioru uczestników pozwala na wyrażenie radości i celebrowanie życia nawet w momencie żałoby.

Jesteś zainteresowany wynajęciem
mistrza ceremonii pogrzebowej?

Zadzwoń lub wyślij sms. Wyjaśnię telefonicznie jak wygląda ceremoniał, w czym mogę pomóc. Możemy także umówić się na spokojne spotkanie. Wspólna rozmowa wesprze w trudnej chwili, rozwieje wątpliwości, pomoże w ukojeniu niepewności, bólu, straty.

Skontaktuj się