Pogrzeby świeckie Katowice

Odejście bliskiej sercu osoby to jedna z najtrudniejszych sytuacji, z którymi musimy się mierzyć. Na Śląsku głównie (choć nie tylko) świadczymy usługę świeckiego pochówku i staramy się jak najlepiej wesprzeć Państwa w tych przykrych chwilach. Mamy duże doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju wydarzeń. Zapewniamy profesjonalne wsparcie mistrzyni ceremonii pogrzebowej, która wyróżnia się dużą empatią oraz zrozumieniem (jest także pedagogiem i terapeutką uzależnień). Gwarantujemy, że pożegnanie ze zmarłym oraz odprowadzenie go na wskazane miejsce spoczynku będzie wyjątkową uroczystością, którą żałobnicy będą długo pozytywnie wspominać.

Pochówek bez księdza w Katowicach

Nasze usługi, usługi prowadzenia pogrzebu świeckiego – bez obecności osoby duchownej/ księdza  to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na ceremonie pogrzebowe o takim charakterze. Osób, które decydują się na świecki pogrzeb, prowadzony w domu pogrzebowym , na cmentarzu, w kaplicy ale raczej bez obecności księdza sukcesywnie przybywa. Znaczna część osób świadomie wybiera taki rodzaj pożegnania jeszcze za swojego życia, informując rodzinę (albo wpisując w testamencie informację), że pragnie być pochowana w ten sposób. Nasz mistrz, a raczej mistrzyni wychodzi naprzeciw tym życzeniom. Zdarza się, że osoby starsze, czy u schyłku życia przychodzą do mistrza ceremonii i ustalają świadomie i dojrzale formułę swojego pogrzebu. Poza kompleksową organizacją samego pochówku doradzamy w kwestii wyboru oprawy muzycznej, zakupu dodatków etc. Możemy też zarekomendować zakład pogrzebowy albo udzielić porady w innym zakresie.

Członkowie rodziny zmarłego mogą liczyć nie tylko na pomoc obejmującą aspekty praktyczne, czyli organizację wydarzenia, przemowę poświęconą żegnanemu bliskiemu, który odszedł etc. Zdajemy sobie sami sprawę, jak wiele emocji towarzyszy ostatniemu pożegnaniu. Wiemy, jak trudne to przeżycie dla uczestników, a także jak dużo czasu zajmuje pogodzenie się z odejściem kogoś, z kim byliśmy blisko zżyci. Mistrzyni ceremonii pogrzebowej (pani Beata) dokłada starań, aby świecki pochówek był wyjątkowy. Każdy jest inny, ponieważ my jesteśmy inni. W zakresie usług dojedziemy w dowolne miejsce na terenie województwa śląskiego i poza jego granice.

Poszukujesz mistrza
ceremonii pogrzebowej?

Zadzwoń lub wyślij sms. Wyjaśnię telefonicznie jak wygląda ceremoniał, w czym mogę pomóc. Możemy także umówić się na spokojne spotkanie. Wspólna rozmowa wesprze w trudnej chwili, rozwieje wątpliwości, pomoże w ukojeniu niepewności, bólu, straty.

Skontaktuj się

Świecki pogrzeb w województwie śląskim

Coraz więcej ludzi interesuje się pochówkami, w których nie uczestniczy ksiądz. Warto podkreślić, że brak duchownego to w zasadzie największa różnica pomiędzy mszą żałobną w kościele, a świeckim pogrzebem. Pozostałe elementy, w tym odprowadzanie zmarłego na cmentarz czy spotkanie w kaplicy, są równie okazałe i podniosłe jak podczas uroczystości religijnej. Tyle, że na pogrzebie świeckim kładzie się znaczenie na życie żegnanej osoby, to o zmarłym mówi prowadząca pogrzeb. Jeżeli rodzina chce, aby ceremonia była skromna, to tak właśnie zostanie przeprowadzona. Jeśli ma inne propozycje – mistrzyni dostosuje się do życzeń i przygotuje niemal każdą nietuzinkową oprawę.

Każdy świecki pochówek jest unikalny, gdyż jego elementy są dobierane do konkretnej osoby. Przykładowo: pojawia się ulubiona muzyka, określone kwiaty, które ktoś uwielbiał, albo określone kolory dodatków. W trakcie rozmowy z rodziną czy przyjaciółmi zmarłego staramy się uzyskać jak najwięcej informacji na jego/ jej temat. Pozwala to mistrzowi ceremonii pogrzebowej go poznać, a dzięki temu ułożyć najlepsza formułę i tekst pożegnania, w tym niejako plan wydarzenia.

Czytaj więcej...

Mistrz ceremonii pogrzebowej w Katowicach

Jeżeli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat świeckiej formy pochówku, pozostajemy do dyspozycji. Nasza mistrzyni ceremonii pogrzebowej poprowadziła już dużo uroczystości w Katowicach, a także w innych miastach – w tym oddalonych od Śląska o wiele kilometrów. Zaskarbiła sobie uznanie rodzin, które powierzyły jej pożegnanie bliskiego człowieka. Zaufanie oraz dobre opinie klientów umożliwiają stopniowe rozszerzanie zakresu działań. Kieruję się zasadą „Człowiek zasługuje na godne pożegnanie” . Docieram/ dojeżdżam niemal wszędzie i prowadzę ceremonie pogrzebowe także w językach