Pogrzeby świeckie Wrocław

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług osoby, które utraciły bliską osobę. Zajmujemy się organizacją świeckich pochówków także na terenie Dolnego Śląska. Uroczystości prowadzi mistrzyni ceremonii posiadająca certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego. Zapewniamy kompleksowe wsparcie, pomoc w przygotowaniach, jak również poradnictwo wzakresie m.in. doboru zakładu, oprawy muzycznej etc. Gwarantujemy, że dzień pożegnania ze zmarłym będzie wyjątkowym wydarzeniem, pełnym szacunku oraz refleksji.

Świecki pochówek we Wrocławiu

Świadczone przez nas usługi to odpowiedź na potrzeby sukcesywnie rosnącej liczby osób zainteresowanych pogrzebem świeckim - bez udziału księdza. Coraz częściej członkowie rodziny zamiast tradycyjnej mszy w kościele oraz udziału księdza wybierają świecki pochówek. Jako jedna z nielicznych we Wrocławiu firm proponujemy tego rodzaju pogrzeb. Nie bierze w nim udziału duchowny (ksiądz, pop etc.), lecz doświadczony mistrz ceremonii, z dużą dozą wrażliwości. To osoba wykazująca dużą empatię oraz zrozumienie, co zawdzięcza zarówno cechom charakteru, jak i wykształceniu oraz doświadczeniu.

W trakcie świeckiej ceremonii pogrzebowej życiu odchodzącego człowiekowi poświęca się większość czasu i uwagi, w porównaniu do pogrzebów tradycyjnych, kościelnych. To wydarzenie o niezwykłej atmosferze, które z pewnością zapadnie w pamięć każdemu uczestnikowi.

Poszukujesz mistrza
ceremonii pogrzebowej?

Zadzwoń lub wyślij sms. Wyjaśnię telefonicznie jak wygląda ceremoniał, w czym mogę pomóc. Możemy także umówić się na spokojne spotkanie. Wspólna rozmowa wesprze w trudnej chwili, rozwieje wątpliwości, pomoże w ukojeniu niepewności, bólu, straty.

Skontaktuj się

Jak wygląda świecka ceremonia pogrzebowa?

Prowadzimy uroczystości bez udziału księdza, towarzysząc żałobnikom odprowadzającym zmarłego na cmentarz. Świecki pogrzeb nie różni się zasadniczo od klasycznego pochówku. Poza rezygnacją z nabożeństwa żałobnego w kościele, modlitwami w przykościelnej kaplicy oraz obecnością duchownego przy grobie ma ono podobny przebieg. Rolę zastępstwa  księdza odgrywa w nim mistrz ceremonii pogrzebowej, który opowiada o zmarłym.

Największe różnice istnieją w podejściu do zmarłego. Świeckie pożegnanie jest w całości przygotowywane dla konkretnej osoby i zgodnie z życzeniami jej lub jej krewnych. Każde pożegnanie, każda laudacja jest inna, tak jak sami zmarli. Za każdym razem pochówek maunikalny charakter – mistrz kładzie nacisk na to, aby każda ceremonia była unikalna. Nie było dwóch takich samych ceremonii pogrzebowych.

Czytaj więcej...

Mistrz ceremonii z województwa dolnośląskiego

Dokładamy wszelkich starań, aby rodzina oraz przyjaciele zmarłego czuli, że uczestniczą w czymś wyjątkowym, w pochówku zorganizowanym w pełni dla ukochanego taty, dla babci, męża czy siostry. Ostatnie spotkanie z bliską osobą może być pełne wspomnień, wystąpień w domu pogrzebowym / w kaplicy przy dźwiękach muzyki istotnej dla samego zmarłego, lub dla jego otoczenia. Szczegóły uroczystości pogrzebowej można doprecyzować w trakcie rozmowy z mistrzem ceremonii pogrzebowej w trakcie ustaleń przed pogrzebem.

Jeżeli są Państwo zainteresowani świecką formą pochówku, zachęcamy do kontaktu. Nasza mistrzyni ceremonii pogrzebowej przeprowadziła wiele uroczystości w różnych miastach województwa dolnośląskiego, nie tylko we Wrocławiu. Zdobyła uznanie wielu osób, które powierzyły jej organizację pogrzebu. Dlatego stopniowo rozszerzamy zakres działań, jak również obszar usług. Jesteśmy w stanie dojechać niemal wszędzie.