Pogrzeby świeckie Kraków

Kiedy odchodzi bliski człowiek, jego rodzina poszukuje kogoś, kto w odpowiedni sposób, z pełnym zrozumieniem, empatią oraz wyczuciem poprowadzi go w ostatnią podróż. Dla ludzi wierzących będzie to ksiądz, pop albo kapłan innej religii. Dla ateistów oraz tych, którzy z jakichkolwiek powodów nie chcieli, aby w tej drodze towarzyszył im duchowny, może być to mistrz ceremonii pogrzebowej. Oferujemy świeckie pochówki na terenie województwa małopolskiego.

Mistrz ceremoniipogrzebowej w Krakowie

Pogrzeby, w których nie bierze udziału katolicki ksiądz (bądź inny kapłan) stają się coraz popularniejsze. Odpowiada za to szereg czynników, w tym indywidualne podejście mistrza oraz staranność w przygotowaniu pochówku. Bliscy zmarłego mają gwarancję, że zostanie potraktowany z należytym szacunkiem. Nie będzie jednym z kolejnych nazwisk z długiej listy, lecz najważniejszą postacią podczas spotkania w kaplicy, a następnie marszu na cmentarz.

Nasz mistrz ceremonii pogrzebowej prowadził już wiele świeckich pogrzebów. Odbyły się w Krakowie, a także w pozostałych miastach na terenie całego kraju. Dysponuje wiedzą, doświadczeniem, jak również wykształceniem, które pozwala mu znakomicie wczuć się w sytuację podczas pochówku. Między innymi, zdobył członkostwo Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego, co potwierdza właściwy certyfikat. Ponadto ukończył liczne studia podyplomowe, dzięki czemu dysponuje odpowiednimi kompetencjami, niezmiernie przydatnymi w pracy z ludźmi oraz poradnictwie.

Poszukujesz mistrza
ceremonii pogrzebowej?

Zadzwoń lub wyślij sms. Wyjaśnię telefonicznie jak wygląda ceremoniał, w czym mogę pomóc. Możemy także umówić się na spokojne spotkanie. Wspólna rozmowa wesprze w trudnej chwili, rozwieje wątpliwości, pomoże w ukojeniu niepewności, bólu, straty.

Skontaktuj się

Gdzie znaleźć doświadczonego mistrza ceremonii?

Jako że zainteresowanie tego rodzaju usługami stale rośnie, przybywa też ludzi chcących prowadzić świeckie pogrzeby. Jeszcze kilka lat temu ta profesja stanowiła rzadkość. Na szczęście dzisiaj można bez większego problemu skontaktować się z mistrzem ceremonii pogrzebowej oraz zorganizować pochówek bez udziału osoby duchownej. Niemniej warto starannie wybrać człowieka, który poprowadzi zmarłego w jego ostatnią podróż. Aby być pewnym, że będzie to najlepszy możliwy wybór, niektórzy nie wahają się przed powierzeniem tego zadania komuś spoza miasta. Co więcej, są w stanie sprowadzić profesjonalistę z bardzo daleka – nawet z miejscowości odległej o kilkadziesiąt czy kilkaset kilometrów.

W przypadku konieczności dojazdu do kosztów wydarzenia należy doliczyć również koszt związany z dotarciem mistrza ceremonii na miejsce świeckiego pochówku. Istnieje także możliwość pomocy przy wyborze zakładu pogrzebowego, ustalenia oprawy muzycznej oraz pozostałych elementów pojawiających się na pogrzebach. Każdorazowo przebieg uroczystości może wyglądać nieco inaczej – to kwestia ustaleń z członkami rodziny.

Czytaj więcej...

Świecki pochówek w Krakowie

Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom, stopniowo poszerzamy obszar, w którym świadczymy usługi pogrzebowe. Dzięki temu mogą z nich skorzystać osoby chcące zorganizować świecki pochówek dla członka rodziny, a mieszkają np. w Krakowie. Prowadzimy tego rodzaju ceremonie jako jedna z nielicznych firm w tym mieście, a nawet w województwie. Zainteresowani mogą zgłosić się do nas, a udzielimy im wszelkich niezbędnych informacji.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą świeckich pogrzebów prowadzonych przez mistrza ceremonii. W razie dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji.