Ile kosztuje pogrzeb świecki?

Beata Branc-Gorgosz
Beata Branc-Gorgosz
8.7.2023

Tradycyjny, kościelny pochówek ma swoją równie uroczystą alternatywę. Mowa oczywiście o pogrzebie świeckim, który jest doskonałą opcją dla osób niewierzących, niepraktykujących i wyznających odmienne niż religijne wartości. Ten szczególny rodzaj ceremonii pogrzebowej pozwoli ci pożegnać ukochaną osobę w równie godny, ale o wiele bardziej osobisty sposób. Przekonaj się, ile kosztuje świecki pochówek.

Ile kosztuje świecka ceremonia pogrzebowa?

Kościelne pogrzeby częstosą bardzo schematyczne i można odnieść wrażenie, że w ogóle nie skupiają się naosobie zmarłego, a na samej mszy i modlitwie. Dodatkowo często ich cena jest dośćwysoka. Świecki pochówek może i jest zwykle zorganizowany w taki sposób, abyuwaga była w pełni skupiona na bliskim, który odszedł, na jego życiu,dokonaniach, a także z odniesieniem do rodziny i bliskich, o co zadba mistrzyniceremonii pogrzebowej. Taka ceremonia jest warta swojej ceny, ponieważ możewyglądać dokładnie tak, jak wymarzył sobie tego zmarły lub organizatorzy jegopożegnania.

Ostatecznie cena zależy od wyboru poszczególnych elementów i opcji. Podstawa nie różni się i jest dostępna w naszym cenniku, jednak dodatkowe kwestie są ustalane indywidualnie w zależności od sytuacji. Wśród nich znajdują się takie komponenty jak odpowiednio dobrana oprawa muzyczna, dodatkowe efekty wizualne, jak wykonanie pokaz zdjęć na rzutniku czy projekcja filmu. Również to, ile kosztuje świecka ceremonia pogrzebowa zależy od tego czy jest odprawiona w ekspresowym tempie, czy w języku innym niż polski. Wszystko jest wyceniane osobno ze względu na konieczność odpowiedniego przygotowania się przez jej mistrza lub osoby towarzyszące oprawie pogrzebowej. 

Ile kosztuje mistrz ceremonii świeckiej?

Wynagrodzenie z tytułu przeprowadzenia pochówku to kolejna kwestia, którą należy uwzględnić w kosztach pogrzebu. Zarówno kościelny, jak i świecki kapłan pobiera z tego tytułu określoną sumę pieniędzy. Mistrz ceremonii pogrzebowej cywilnej / niekościelnej skupia się jednak o wiele bardziej na osobie, która odeszła, oddaniu jej należytej czci i uczczeniu jej życia i pamięci. W tym celu przygotowuje specjalną przemowę, tzw. laudację. Nie jest to stały, powtarzalny tekst, ponieważ każdorazowo jest on przygotowywany z myślą o zmarłym. Ostatecznie to, ile kosztuje pogrzeb świecki uzależnione jest w dużej mierze od planu i wyborów osób go organizujących oraz wydarzeń temu towarzyszących. 

Mistrz ceremonii pogrzebowej cennik

Każde pożegnanie jest niezwykle osobiste i z tego powodu powinno być szczególne. Organizując pogrzeb świecki, przede wszystkim skupiamy się na tym, aby był on nie tylko uroczysty i godny, ale także zindywidualizowany i dobrany do życzeń osoby zmarłej i jej rodziny oraz bliskich. Wszystkie informacje dotyczące tego, ile kosztuje mistrz ceremonii pogrzebowej oraz sama ceremonia znajdziesz w cenniku na naszej stronie.

Jesteś zainteresowany wynajęciem
mistrza ceremonii pogrzebowej?

Zadzwoń lub wyślij sms. Wyjaśnię telefonicznie jak wygląda ceremoniał, w czym mogę pomóc. Możemy także umówić się na spokojne spotkanie. Wspólna rozmowa wesprze w trudnej chwili, rozwieje wątpliwości, pomoże w ukojeniu niepewności, bólu, straty.

Skontaktuj się